Fabregasi këshillon Barcelonën: Duhet ta zgjedhin Mbappen
Sport

Fabregasi këshillon Barcelonën: Duhet ta zgjedhin Mbappen

13.Dec.2019 14:38
0

Mesfushori i Monacos, Cesc Fabregas ka thënë se ish-skuadra e tij, Barcelona, duhet të lëvizë për transferimin e sulmuesit të PSG-së, Kylian Mbappe.

Fabregas beson se talenti francez, Mbappe, është ylli i ardhshëm i futbollit dhe Barcelona duket ta afrojë atë.

 “Mbaj mend në mënyrë të përsosur ditën kur Lionel Messi arriti në ekip; ai nuk foli shumë, por luajti si dikush që nuk e shihni, ishte i pandalshëm”, ka thënë fillimisht Fabregas.
 
“Për të ardhmen do të zgjidhja Mbappen. Ai është e ardhmja e futbollit pasi të largohen Messi dhe Cristiano Ronaldo”.
Spanjolli gjithashtu u pyet në Onda Cero për të ardhmen e ish-shokut të skuadrës Gerard Pique te Barcelona.

“Unë e imagjinoj Piquen si president i Barcelonës, më shpejt sesa pritet”, përfundoi ai.

Dhjetë të vdekur nga një sulm me bombë në Afganistan
Huawei ngushton hendekun ndaj Samsung, në përpjekje për t’u bërë shitësi më i madh i telefonave
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration