Fabregas ‘zbulon’ klubin e ri të Eden Hazard
Sport

Fabregas ‘zbulon’ klubin e ri të Eden Hazard

08.Feb.2019 09:51
0

Eden Hazard në afatin e verës pritet të largohet nga Chelsea për tu transferuar në Real Madri.

Ish-bashkëlojtari i Eden Hazardit në Chelsea, Cesc Fabregas, ka bërë të ditur se belgut i ka pëlqyer gjithmonë Real Madridi, mirëpo ka shtuar se shpreson që Hazardi do ta vazhdojë karrierën e tij në Stamford Bridge.

 
 

Hazardi është duke hyrë në 18 muajt e fundit të kontratës së tij në Stamford Bridge. Chelsea kishte shpresuar se do ta bindte belgun ta rinovonte kontratën e tij deri më tani, transmeton Gazeta Express.

Por këto tentime Hazardit kanë rezultuar të pasuksesshme deri më tani pasi që Hazardi është ende në qendër të vëmendjes mediatike sa i përket mundësisë së një transferimi në Real Madrid.

“Le ta shohim se çfarë ka vendosur ai të bëjë. Ai e ka edhe një vit e gjysmë në kontratën e tij dhe është i lumtur në Chelsea, edhe familja e tij është e lumtur në Londër”, ka thënë Fabregas, i cili gjatë janarit u transferua në Monaco.

“Por, në fund të fundit, këto janë vendime personale. Atij i pëlqen Madridi dhe këtë e ka thënë gjithmonë. Shpresoj se ai do ta rinovojë kontratën me Chelseat, por nëse nuk e bën këtë gjë, do të transferohet në Madrid”.

Pas shumë muajve paqartësi, kur belgu vazhdimisht kishte thënë se do ta merrte vendimin e tij në të ardhmen, tani ai ka bërë të ditur se tashmë e ka marrë këtë vendim, por nuk ka pranuar ta zbulojë atë

“Unë e di se çfarë do të bëj. E kam marrë një vendim”, ka thënë Hazard për RMC.

Edhe gjatë kohës kur nuk është i hapur asnjë afat kalimtar për lojtarët, spekulimet për transferimin e 28-vjeçarit në Real Madrid nuk janë ndalur asnjëherë, pasi që edhe vet ai i ka ngjallur shpeshherë këto lajme.

Në një deklaratë të mëhershme, ai kishte treguar se kishte ëndërruar gjithmonë që të bëhet lojtar i Real Madridit, por kishte shtuar se do të jetë i lumtur edhe nëse qëndron në Chelsea deri në fund të karrierës.

Ishulli me 500 banorë, ku fliten 9 gjuhë
Messi lë prapa Ronaldon në listën e futbollistëve më të paguar
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration