Embëlsirë e shpejtë me dredhëza: Për një orë, e gatshme për servim
Trupi dhe shëndeti

Embëlsirë e shpejtë me dredhëza: Për një orë, e gatshme për servim

01.Nov.2018 09:00
0
Kjo është një recetë jashtëzakonisht e shpejtë dhe shumë e shijshme.
 
Përbërësit: 

Gjysmë kilogrami dredhëza
5 lugë sheqer
2 gota miell
2 lugë çaji pluhur pjekje
2 lugë sheqer
3/4 lugë çaji kripë
Gjysmë filxhani krem

Receta për kremin vijon kështu:

Gjysmë filxhani krem i rëndë
3 lugë sheqer
Gjysmë luge çaji ekstrakt vanilje
1 lugë çaji limon i freskët i integruar

Përgatitja:

Përzieni dredhëzat me 3 lugë sheqer dhe ftohni për 30 minuta. Ngroheni furrën në 400 gradë. Miellin së bashku me pluhur pjekje, sodë buke, 2 lugë sheqer  të mbetur dhe kripë. Shtoni kremin dhe përzieni derisa të kombinohen. Vendoseni përzierjen në një pjatë katrore 8 inç dhe piqeni atë deri në 20 minuta.

Hiqni pastaj masën e pjekur dhe vendoseni për ta ftohur. Pritni në 6 pjesë. Pastaj kremin dhe zbukurimet tjera i keni në dorën tuaj. Do të bëhet edhe më e shijshme sikur të vendosnit edhe më tepër dredhëza dhe krem./Lajmi.net/

Wenger: Do të rikthehem si trajner në fillim të vitit
Këta janë punëtorët më të shpejtë në botë (VIDEO)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration