Ëmbëlsirë e shpejtë dhe e shijshme, e gatshme për 1 orë
Trupi dhe shëndeti

Ëmbëlsirë e shpejtë dhe e shijshme, e gatshme për 1 orë

02.Nov.2018 17:51
0
Një ëmbëlsirë e shijshme si kjo, bëhet gati shumë shpejt!
 
Përbërësit:

2 gota sheqer
3 gota gjalpë të pastër
3/4 e filxhanit çaj i pjekur kako pluhur
1/2 lugë çaji pluhur pjekje
1/2 lugë çaji sodë pjekje
1 lugë çaji kripë
2 vezë
1 filxhan qumësht
1/2 filxhan vaj perimesh
2 lugë çaj ekstrakt vanilje
1 filxhan ujë të vluar

Përgatitja: 

Ngroheni furrën në 350 gradë F (175 gradë C).

Në një tas të madh, përzieni së bashku sheqerin, miellin, kakaon, pluhurin e pjekjes, sodë buke dhe kripë. Shtoni vezët, qumështin, vajin dhe vaniljen, përzieni për 2 minuta me shpejtësi. Përzieni në fund edhe majën e ujit të valë. Masa duhet të jetë e hollë. Hidheni në mënyrë të barabartë të gjitha masat e përgadituta.

Piqeni në 30 deri në 35 minuta në furrën e nxehur, derisa testet e tortës të bëhen me një kruese dhëmbësh./Lajmi.net/ 

Katër mënyra për ta lidhur kravatën që secili mashkull duhet t’i dijë
Hija e Luftës së Parë Botërore në Ballkan
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration