Edy Reja gati të festojë, Shqipëria luan sonte për tri pikë
Sport

Edy Reja gati të festojë, Shqipëria luan sonte për tri pikë

11.Jun.2019 13:46
0

Shqipëria do të përballet me Moldavinë sonte në orën 20:45, me ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020.

‘Kuqezinjët’ e nisën keq kampanjën kualifikuese duke u mposhtur nga Turqia – ndeshje që bëri të reflektojë Federatën, e cila shkarkoi trajnerin Christian Panucci.

Më pas, Shqipëria realizoi fitores 3-0 në udhëtim te Andorra derisa u mund nga Islanda, aty ku u udhëhoqë për herë të parë nga strategu italian Edy Reja.

Ndeshja e sontme mund të shënojë pikë kthese për Kombëtaren që po vuan ende pasojat e së kaluarës.

Fitorja e Turqisë ndaj Francës i ka minimizuar edhe më shumë gjasat që Shqipëria të kërkojë Evropianin përmes ciklit kualifikues.

Gjithsesi, Shqipëria luan sonte për fitore dhe tre pikë të tjera, pavarësisht se nuk duhet nënvlerësuar kundërshtari.

Ugljanin kërkon status të veçantë për Sanxhaskun
E shkarkuan dy herë, Mourinho rikthehet në Premier League!
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration