Eder: Interi është skuadra anti-Juve në Serie A, fiton edhe ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve
Sport

Eder: Interi është skuadra anti-Juve në Serie A, fiton edhe ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve

21.Sep.2018 12:41
0

Eder beson se Interi është skuadra ‘anti-Juventus” në’Serie A dhe mund të mposht Barcelonën në Ligën e Kampionëve këtë sezon.

Interi bëri një rikthim magjik për të arritur një fitore 2-1 ndaj Tottenham Hotspur në ndeshjen e tyre të parë pas gjashtë viteve në Ligën e Kampionëve.

Kështu, sulmuesi italian Eder është i bindur se rezultati do të veprojë si një ‘pikë kthese’ në sezonin e ish-klubit të tij.

“Kur e pashë golin e Vecinon në kohën shtesë kundër Tottenhamit, nuk mu duk i vërtetë mua”, ka thënë fillimisht Eder për Gazzetta dello Sport.

“Kam rimarr emocionet e njëjta si ato që ndjeva gjatë ndeshjes së fundi të sezonit të kaluar, Lazio-Inter”.

“Në San Siro ka një nivel të çmendur të mbështetjes: me këtë shtytje, ata gjithashtu mund të mposhtin Barcelonën. Ne do të kalojmë grupin tonë”.

“Fitorja e së martës në Ligën e Kampionëve mund të jetë pika kthyese e sezonit”.

“Interi është shumë i fortë dhe është vërtetë ‘anti-Juventus’, i vetmi ekip që mund t’i sfidojë ata për Scudetton në Serie A”, përfundoi sulmuesi i Jiangsu Suning. 

Telefoni i ri Nokia lansohet më 4 tetor
Pandat identifikojnë gjininë e kundërt vetëm me zë në distanca deri 20 metra
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration