E pabesueshme: Këto janë sëmundjet që qeni mund t'i detektojë përmes nuhatjes
Atraktive

E pabesueshme: Këto janë sëmundjet që qeni mund t'i detektojë përmes nuhatjes

04.Nov.2018 12:59
0

Qeni ka një nuhatje të jashtëzakonshme prandaj është edhe pjesë e shumë studimeve të shkenctarëve.

Sipas një studimi të fundit, shkencëtarët kanë arritur të mësojnë se cilat sëmundje mund t’i detektojë një qen, transmeton Indeksonline.

Qeni përmes nuhatjes mund të tregoj se nëse një njeri ka malaria edhe nëse ende nuk i janë shfaqur simptomat. Këtë mund ta bëjë duke ja nuhatur një njeriu çorapet.

Përveç malaries, këto kafshë mund të dijnë nëse keni kancer në prostatë, diabet, sëmundjen e Parkinsonit dhe kancerin e gjirit.

iPhone i parë 5G arrin në 2020-ën me procesor të Intelit
Fushatë në Maqedoni për njohjen në Kushtetutë si “shqiptarë” e jo si “bashkësia etnike mbi 20%”
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration