E mitura i jep fund jetës me vetëvarje, lë letër ku shpjegon arsyen
Rajoni dhe Politika

E mitura i jep fund jetës me vetëvarje, lë letër ku shpjegon arsyen

15.May.2019 09:45
0

Një vajzë e re vetëm 16 vjeçe u gjet e vdekur në një ndërtesë në zonën e Kommeno në Korfuz. Ambulanca menjëherë ka shkuar në vendngjarje. Ngjarja u konsiderua një tragjedi nga vendasit.

Sipas informacioneve paraprake, e mitura i ka dhënë fund jetës duke përdorur një litar në formë laku.

Megjithëse ekipet e shpëtimit u përpoqën ta mbajnë gjallë, 16-vjeçarja ndërroi jetë në spital, raportojnë mediat greke. 

Trupi është transferuar në Spitalin e Korfuzit. Adoleshentja kishte lënë një letër të fundit përpara se të vriste veten.

Arsyeja përse ajo kishte kryer vetëvrasje ishte ndarja nga i dashuri. Vajza njihej nga komuniteti si natyrë tepër emocionale.

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE
Furgoni godet avionin e Angela Merkel në pistën gjermane
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration