Dy lëkundje të lehta tërmeti në Shqipëri
Rajoni dhe Politika

Dy lëkundje të lehta tërmeti në Shqipëri

05.Apr.2021 08:45
0

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm në Durrës, Tiranë e zonat përreth.

Tërmeti i parë është regjistruar rreth orës 06:40 të së hënës, ndërsa ka qenë me magnitudë 3,3 i shkallës rihter. Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra në veri të Durrësit.

Pak minuta më pas, është regjistruar edhe një tjetër lëkundje më e lehtë, me magnitudë 2,5 i shkallës rihter në të njëjtën zonë.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane, tërmeti ka qenë me magnitutë 3.4 ballë të shkallës rihter.

Po sipas të dhënave të tyre, thellësia ka qenë rreth 2 kilometra, ndërsa epiqendra e saj ishte rreth 21 kilometra larg qytetit të Durrësit dhe 16 kilometra nga qyteti i Krujës.

 
 
Masa të reja në fuqi: Kopshtet e kafeneve janë të hapura deri në orën 22 (lexo masat në detaje)
​Rama uron Osmanin: Garanton qëndrueshmërinë për t’u fokusuar tek programi qeverisës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration