Dua Lipa arrin majat e suksesit në botë, ju falënderon për një vit të mrekullueshëm
Kulturë

Dua Lipa arrin majat e suksesit në botë, ju falënderon për një vit të mrekullueshëm

07.Dec.2018 07:54
0
Dua Lipa ka arritur majet e suksesit në botë.
 
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është njëra nga femrat më të suksesshme dhe këtë e ka dëshmuar, shkruan lajmi.net.

Së fundmi, revista “Vogue” ka zgjedhur që imazhi i artistes tonë të jetë në coverin e muajit janar, ku edhe dha një intervistë për të.

Dhe tani, Dua me anë të disa postimeve të hedhura në Instagram tregon rezultatet e arritura përgjatë këtij viti.

“2018 në Muzikë”.

1. Femra më e transmetuar sipas Spotify në Angli.

2.Femra më e transmetuar sipas Spotify globalisht

3.Femra me albumin më të transmetuar globalisht

4.Albumi më i kërkuar në Spotify globalisht

5.Femra më e kërkuar në Apple Music në Angli

6. Albumi më i transmetuar në Apple Music

7.Gjithsej, 5.3B transmetime.

“Faleminderit për vitin më të pabesueshëm, shihemi në vitin 2019 për më shumë argëtim”, janë fjalët e Lipës. /Lajmi.net/

Peticion: Lahuta është shqiptare
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration