Dita e psikoterapisë
Trupi dhe shëndeti

Dita e psikoterapisë

25.Sep.2019 08:25
0

Data e 25 shtatorit shënohet me qëllim të edukimit të publikut rreth rëndësisë së përmbushjes së nevojave të komunitetit për shëndetin mental.

Kjo ditë shënon fillet e festimit që nga viti 2012, kur një grup profesionistësh dhe studentësh u grumbulluan për të luftuar keqkuptimet rreth psikoterapisë, si dhe për të rritur vetëdijen rreth rëndësisë jetike që bëhet nga terapistët duke ndihmuar një në katër njerëz që vuajnë nga sëmundjet mentale, e gjithashtu duke ndihmuar edhe ata me probleme emocionale, përcjell KosovaPress.

Simbolika e kësaj dite shënohet përmes ngjyrës që krijohet nga e gjelbra dhe e kaltra.

Konsiderojeni si një ditë ideale për të biseduar, për t’u shprehur, lexoni diçka rreth psikoterapisë në mënyrë që të luftoni keqkuptimet si dhe nënvlerësimin që bëhet ndaj këtij profesioni.

Ora 21:00, Inter-Lazio, Conte përgatit rotacionin, Inzaghi gati të befasojë
Gjykata e drejtësisë së be-së pajtohet me google mbi fshirjen e përdoruesve
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration