Diplomati amerikan çuditet me kryeministrin e Shqipërisë: Vuçiq e ka qëllim izolimin e Kosovës, s’e kuptojmë Ramën
Rajoni dhe Politika

Diplomati amerikan çuditet me kryeministrin e Shqipërisë: Vuçiq e ka qëllim izolimin e Kosovës, s’e kuptojmë Ramën

22.Dec.2019 08:42
0

Profesori i njohur amerikan, Edward Joseph ka reaguar për mini-shengenin ballkanik në një intervistë të tij të dhënë para disa dite 

Reagime të shumta janë duke ardhur pas takimit të fundit të Tiranës për “mini-shengenin” ballkanik, e të cilat tashmë kanë kaluar edhe kufijtë.

I fundit është profesori amerikan Edward Joseph, i cili thotë se ai e kupton pozicionin e Vucicit, që do izolimin e Kosovës, por ai nuk është duke e kuptuar pozicionin e Edi Ramës.

“Ne e kuptojmë pozicionin e Vuçiçit. Ai do ta izolojë Kosovën. Ajo që nuk është e kuptueshme është pozicioni i Edi Ramës. Pse po e bën ai këtë? Dhe pse po e tolerojnë strukturat politike në Shqipëri një gjë të tillë?”, ka thënë Joseph, profesor në universitetin John Hopkins në  Washington.

Rama, Vuçiqi, Gjukanoviqi e Zaevi me deklaratë të përbashkët: Zbatim të katër lirive
Mësohen arsyet përse Serbia nuk e njeh pavarësinë e Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration