Detaje të reja mbi krimin në Gjermani, si e vrau 55-vjeçari kosovar gruan në makinë?
Rajoni dhe Politika

Detaje të reja mbi krimin në Gjermani, si e vrau 55-vjeçari kosovar gruan në makinë?

15.Jun.2019 20:51
0

Detaje të reja janë zbuluar nga mediat gjermane për vrasjen e një gruaje shqiptare nga burri i saj në qytetin Fulda të Gjermanisë.

Burri 55-vjeçar nga Lipjani i Kosovës ka vrarë gruan e tij 52 vjeçe, duke e qëlluar disa herë me thikë, të premten pasdite në një parking në Künzell, raporton Bota.

Prokuroria e Fuldas dhe policia në Osthessen, raportohet të jenë duke hetuar rastin dhe shkaqet që dërguan në aktin tragjik, ka njoftuar policia përmes një kom Patrullat e policisë, të alarmuara nga dëshmitarët, e gjetën shqiptarin në makinë, të ulur pranë gruas së tij të plagosur rëndë.

Pas përfundimit të veprimit të parë policor, ai duhet t’i paraqitet gjykatësit me kërkesë të prokurorit. 

Sipas fuldaerzeitung.de, gruaja u transportua me ndihmë të shpejtë në një spital, por pas një operacioni emergjent, ajo vdiq.

Është bërë e ditur se informata të mëtejshme për rastin në fjalë, do të njoftohen nga prokurori i Fuldas të hënën.

Sipas këtij mediumi, çifti shqiptar ishin martuar qe tre vjet.

‘Bondsteel’ rriti ndikimin e SHBA-së në Ballkan
Kosnett: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi zhbllokon të ardhmen evropiane
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration