Derbi i Londrës mbyllet baras
Sport

Derbi i Londrës mbyllet baras

22.Jan.2020 07:33
0

Derbi i Londrës mes Chelseat dhe Arsenalit ka përfunduar baras 2 me 2 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 24-të të Premier Ligës. 

Chelsea ishte dy herë në epërsi, me “Topçinjtë” që u rikthyen. “Blutë” epërsinë e parë e siguruan në minutën e 28-të, përmes Jorginhos që realizoi nga penaltia. Në këtë rast, David Luiz i Arsenalit u ndëshkua me të kuq pas një ndërhyrjeje të parregullt.

Në pjesën e dytë, Gabriel Martinelli riktheu Arsenalin në lojë duke shënuar pas një kundërsulmi në minutën e 63-të.

Chelsea sërish mori epërsinë duke shënuar përmes Cesar Azpilicuetas në minutën e 84-të. Por kur pritej që kjo të mjaftonte që Chelsea të fitonte, Arsenali barazoi sërish. Hector Bellerin realizoi në minutën e 87-të për 2 me 2 dhe rezultatin përfundimtar.

Në tabelë, Chelsea është i katërti me 40 pikë, ndërsa Arsenali ka dhjetë pikë më pak në pozitën e dhjetë.

Image
Borë deri në kulm, kanadezët bllokohen brenda shtëpive (foto)
Rexhepi: PVD garanton legjitimimin e përfaqësimit të shqiptarëve në qeverisjen komunale në Bujanoc
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration