Glauk Konjufca zgjidhet kryetar Kuvendi
Rajoni dhe Politika

Glauk Konjufca zgjidhet kryetar Kuvendi

26.Dec.2019 14:51
0

Me propozim të liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Deputeti i kësaj partie, Glauk Konjufca është zgjedhur kryetar i Kuvendit të Kosovës.

Pro zgjedhjes së Konjufcës kryetar votuan Lëvizja Vetëvendosje, Lidhja Demokratike e Kosovës ndërsa kundër dolën Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Pro zgjedhjes së Konjufcës qenë 75 vota, kundër 27, ndërsa abstenime 6 ndër to edhe Glauk Konjufca.

Kryeministri që komunistët e kthyen në pastrues të banjave të Elbasanit
Liria e informacionit në Ballkan çalon, thotë raport i BIRN
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration