Dembele, çelësi kryesor që Barcelona ta transferojë Neymarin
Sport

Dembele, çelësi kryesor që Barcelona ta transferojë Neymarin

23.Aug.2019 20:03
0

Barcelona është duke shpresuar që ta transferojë Neymarin në këto ditë të fundit të afatit kalimtar, e që e sheh Ousmane Dembelen si çelësin kryesor për marrëveshjen me Paris Saint Germainin.

Skuadra katalonase po e kërkon me ngulm rikthimin e brazilianit, mirëpo është kampioni i Ligue 1 që po refuzon të bëjë biznes me Blaugraasit.

Lojtari 27-vjeçar tashmë e ka bërë të ditur se e dëshiron rikthimin në Camp Nou, mirëpo në garë për të është edhe Real Madridi.

Barcelona shpreson që ta mposht rivalin e përbetuar për shërbimet e brazilianit, me ofertën prej 100 milionë eurosh dhe sulmuesin francez.

Le10Sport raporton se Dembele po e refuzon largimin, mirëpo kampioni i La Liga-së është i bindur se mund të arrij marrëveshje me PSG-në për shkëmbimin e lojtarëve.

Braziliani u largua në vitin 2017 nga Barcelona për shumën rekorde 222 milionë euro në drejtim të Parkut të Princave, por tani e dëshiron sërish të luaj në Spanjë. /Telegrafi/

Pakti Hitler-Stalin 80 vjet mё parё
ZYRTARE: Kjo do të jetë skuadra e Bale për sezonin 2019-2020
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration