Daçiq thotë se e ka mbështetjen e Putinit për Kosovën
Rajoni dhe Politika

Daçiq thotë se e ka mbështetjen e Putinit për Kosovën

20.May.2019 09:15
0

Serbët me dalje masovike në vendvotime kanë mbrojtur veriun e Kosovës. Në këtë mbrojtje, kreu shtetëror i Serbisë si dhe popullata serbe në Kosovë, ka mbështetje të padiskutueshme të Rusisë dhe kryetarit Vladimir Putin”, ka thënë shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq.

Daçiqi ka thënë gazetës serbe “Kurir” se Serbia në mbrojtje të interesave në Kosovë ka mbështetjen absolute të Rusisë.

Në shumë takime zyrtare e jozyrtare kjo mështetje është konfirmuar, ka pasur edhe veprime konkrete të Moskës zyrtare, të cilën kanë bërë që serbët të mbesin në Kosovë, ka thënë ai.

aaaaaa’mua disa herë në bisedime me kanë bindur se Rusia nuk do të lejojë që Serbisë t’i shkaktohet dëm, ndërsa Aleksandar Vucic disa herë e ka dëgjuar këtë nga vetë kryetari Putin”, ka thënë Daçiq.

Deri më 3 shtator do të korigjohen emrat shqiptarë në Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë
Legjenda e Bjeshkëve të Namuna: Ja përse quhen kështu
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration