Conte merr përgjegjësinë e humbjes: Nuk ishte futbolli që duam të luajmë, Slavia na dominoi
Sport

Conte merr përgjegjësinë e humbjes: Nuk ishte futbolli që duam të luajmë, Slavia na dominoi

18.Sep.2019 08:37
0

Antonio Conte mori përgjegjësinë për barazimin zhgënjyes të Interit me rezultat 1-1 në Ligën e Kampionëve me Slavia Pragën.

Nerazzurrët morën një pikë falë gjuajtjes së saktë të Nicolo Barella pasi Peter Olayinka i kishte dhënë Slavisë epërsinë e merituar në Meazza.

Duke marrë parasysh që Barcelona dhe Borussia Dortmund janë në grup, kjo ishte teorikisht ndeshja më e lehtë e turneut për djelmoshat e Contes.

“Slavia Praga me siguri luajti në një mënyrë shumë evropiane, agresive dhe me intensitet”, ka thënë fillimisht Conte për Sky Sport Italia.

“Ne nuk kemi bërë mirë për të gjetur zgjidhje rreth kësaj. Në ndeshjet e tjera, ne ishim kundër skuadrave që mbroheshin dhe na prisnin, ndërsa Slavia na sulmoi. Ne luftuam dhe për të qenë i sinqertë, nuk jam i kënaqur me performancën”.

“Duhet të jem i pari që kam marrë përsipër përgjegjësi, sepse me sa duket nuk kam pasur efektin që kam kërkuar në zgjedhjet e mia titullare ose në shpjegimin e llojit të ndeshjes në të cilën po kalonim”.

Interi ishte larg formës dhe paraqitjeve të Serie A 

“Ne mund të kishim bërë shumë më mirë, ky nuk është lloji i futbollit që po stërvitemi të luajmë. Duhet të përmirësohemi edhe në aspektin e karakterit, por kur flas për një proces të rritjes, ai kalon edhe me ndeshje si kjo, pasi e di se çfarë lloj situate është kjo”.

“Slavia na mundi në aspektin e intensitetit, vendosmërisë, ritmit … Ne nuk treguam asgjë nga idetë tona të futbollit. Ju duket sikur mendoni se vi këtu, prek dhe rosat kthehen në mjellma. Ka shumë punë për të bërë dhe duhet të përmirësohemi, por nuk ishte ky futbolli ynë”.

Shpulla ndaj Candrevës i kushton shtrenjtë, ja sa javë pezullohet De Paul
Ujin kurrë mos e vloni disa herë: Është më rrezik se sa mendoni!
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration