Çiklisti 45 vjeçar kap shpejtësinë 280 km në orë (video)
Atraktive

Çiklisti 45 vjeçar kap shpejtësinë 280 km në orë (video)

20.Aug.2019 21:50
0

Një çiklist ka arritur më shumë se 280 km / orë (174 milje/orë), pasi u lidh me pjesën e prapme të një Porsche në një pistë ajrore. 

Neil Campbell, 45 vjeç, theu një rekordin e mëparshëm prej 167 mph, duke përdorur një biçikletë të ndërtuar posaçërisht, e cila kapi vlerën e 15,000 funte.

Arkitekti nga Essex u tërhoq në Elvington Airfield në North Yorkshire nga Porsche Cayenne, më pas u lirua për të kaluar nëpër portën e kohës nën fuqinë e tij.

Rekordi i mëparshëm për një burrë u vendos nga një kalorësi Hollandez në 1995.

Campbell, nga Little Horkesley, tha se ai ishte i emocionuar dhe i lehtësuar pasi arriti shpejtësinë më të madhe me biçikleta për një mashkull. “Ekipi funksionoi jashtëzakonisht mirë”, shtoi ai.

Shikoni videon./tch

Askush nuk ju ka treguar më parë për këto efekte magjike të qepës
A do të largohet Shaqiri nga Liverpooli?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration