Çaji i zi lufton diabetin
Trupi dhe shëndeti

Çaji i zi lufton diabetin

18.May.2019 23:43
0

Rritja e nivelit të sheqerit në gjakmund të rrit rrezikun e ndërlikimeve të shëndetit siç është diabeti i tipit 2, sëmundjetkardiovaskulare, sëmundjet e veshkave dhe depresioni.

Konsumimi i sasive të mëdha të sheqerit, sidomos nga pijet e ëmbla, tregon se janë rritur vlerat e sheqerit në gjak dhe rrezikun e prekjes me diabet të tipit 2.

Kështu ju duhet të përdorni çaj të zi pasi ndihmon në rritjen e insulinës në trupin tuaj.

Sipas heathline, ju me anë të çajit të zi do të menaxhoni sheqerin në gjak.

Ibrahimoviqi suspendohet për dy ndeshje pasi kapi për fyti kundërshtarin
Bajern Mynihu fiton Bundesligën e shtatë radhazi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration