Brenda takimit Thaçi-Kurti, publikohen pamjet
Rajoni dhe Politika

Brenda takimit Thaçi-Kurti, publikohen pamjet

01.Apr.2020 11:59
0

Kanë dalë pamjet nga takimi që u mbajt ndërmjet Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kyeministrit në detyrë, Albin Kurti.

Kurti, pas takimit me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se ai nuk ka pranuar të flasë me presidentin për mundësinë e formimit të një shumice të re parlamentare.

Kryeministri në detyrë ka thënë se “nuk mund të shpërfillim nenin 82.2 të Kushtetutës”.

“Përpjekjeve te presidentit që ne të flasim për qeveri të re për kandidatura të reja iu jemi përgjigjur me qëndrimin tonë që nuk mund të kapërcejmë diku tjetër duke shpërfillur e mohuar nenin 82. 2 të Kushtetutës që thitë se pas mocionit të mosbesimit ajo çka ngelet është të shkohet në zgjedhje të reja”, ka thënë Kurti.

Tre mjekë shqiptarë në Britani, mbështetje psikologjike mjekëve në Shqipëri dhe Kosovë
Ja se sa gjatë jeton koronavirusi në rroba
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration