Borë deri në kulm, kanadezët bllokohen brenda shtëpive (foto)
Rajoni dhe Politika

Borë deri në kulm, kanadezët bllokohen brenda shtëpive (foto)

22.Jan.2020 07:31
0

Ndërkohë që Australia është përfshirë nga zjarret apokaliptike, Kanadaja është mbuluar nga bora.

 

Reshje të dendura janë regjistruar në Newfoundland dhe Labrador, ku trashësia e borës shkon deri në 1 metër.

Në disa zona trashësia e borës është edhe më e madhe, çka e faktojnë edhe këto foto, ku shihet që qytetaret nuk hapin dot dyert dhe dritaret e kateve të para.

Pas ndërhyrjes se autoriteve dhe vetë qytetarëve, në zonat e prekura janë krijuar tunele komunikimi, ndërsa makinat në rrugë nuk shihen fare. Fotot flasin vetë. 

 
Kush ishte presidenti serb që donte të merrte pjesë në varrimin e Rugovës, por nuk u pranua nga familjarët
Derbi i Londrës mbyllet baras
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration