‘Bombë’ vitaminash në një gotë: Pija që i parandalon sëmundjet dhe e rritë disponimin
Trupi dhe shëndeti

‘Bombë’ vitaminash në një gotë: Pija që i parandalon sëmundjet dhe e rritë disponimin

17.Oct.2019 14:05
0

Mënyra më e mirë për të pasur një jetë të shëndetshme është duke i parandaluar sëmundjet e ndryshme.

Për t’i parandaluar sëmundjet ne duhet të bëjmë një stil të shëndetshëm të jetesës, të ushqehemi mirë dhe të jemi aktivë fizikisht, transmeton Telegrafi.

 Më poshtë e keni një recetë të një pije të shëndetshme e cila është e mbushur me vitamina dhe që ju ndihmon t’i parandaloni shumë sëmundje, por edhe jua rritë disponimin.

Përbërësit:

– 1 mollë
– Spinaq
– 1 pjeshkë
– 1 limon i gjelbër
– 1 rrënjë seleni
– ¼ kastravec i freskët
– Pak ujë

Përgatitja:

Në një blender i vendosni të gjithë përbërësit, bashkë me ujë, dhe i përzieni mirë.

Pasi ta keni përgatitur, pijen duhet ta konsumoni në stomak të zbrazët dhe rekomandohet 30 minuta para aktiviteteve fizike.

Messi: Ja kur do të them mjaft, De Jong i kompletuar, Van Dijk…
Hahn pas takimit me Ramën: Nëse s’ndodh sot, nuk do ishte për vendin, janë dinamikat e BE
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration