Bettel: Marrëveshja Kosovë-Serbi e rëndësishme për paqen dhe rrugën drejt BE-së
Rajoni dhe Politika

Bettel: Marrëveshja Kosovë-Serbi e rëndësishme për paqen dhe rrugën drejt BE-së

09.Sep.2019 14:33
0

Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, tha sot se ishte e rëndësishme që Beogradi dhe Prishtina të vazhdojnë bisedimet dhe të arrijnë një kompromis, duke përmendur se marrëveshja e të dy palëve ishte e rëndësishme për paqen dhe rrugën e tyre drejt BE-së. 

Në një konferencë të përbashkët shtypi me kryeministren serbe Ana Brnabiq, Bettel tha se Serbia dhe Ballkani luajnë një rol kryesor në ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në kontinent, për të cilin ai tha se nuk duhet të merret si e mirëqenë.

"Marrëveshja midis Serbisë dhe Kosovës është e rëndësishme për qytetarët e të dy vendeve. Është e rëndësishme të vazhdoni rrugën drejt BE-së dhe të siguroni paqen për vendet tuaja, dhe të arrini një kompromis në mënyrë që të afroheni më shumë me njëri-tjetrin, "tha Bettel, transmeton KosovaPress.

Kruajtja e lëkurës mund të ketë efekt të keq në shëndetin mendor
Arifi pretendon se janë siguruar tekste mësimore për nxënësit shqiptarë në Luginën e Preshevës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration