Bayern konfirmon: Sot nisim stërvitjet
Sport

Bayern konfirmon: Sot nisim stërvitjet

06.Apr.2020 10:38
0

Bayern Munich do të stërvisë “në grupe të vogla” të hënën pasi klubi konfirmoi skuadrën e ekipit të parë të Hansi Flick që do të ndiqte udhëzimet e qeverisë gjermane mbi masat paraprake të koronavirusit.

 Bundesliga u pezullua më 13 mars fillimisht deri më 2 prill, por një mbledhje e klubeve më 31 mars zgjati pezullimin deri në 30 prill më së paku.

Një deklaratë në faqen zyrtare të Bayern të dielën u bëri thirrje mbështetësve të qëndrojnë larg terrenit pasi lojtarët kthehen në punë, transmeton lajmi.net.

 “Skuadra e parë e FC Bayern Munich do të kthehet në stërvitje në Sabener Strasse në grupe të vogla nga e hëna, 6 prill”, thuhet në deklaratë.

“Kjo do të bëhet në koordinim me politikën e qeverisë dhe autoritetet përkatëse. Do të thotë që të gjitha rregullat e higjienës do të respektohen rreptësisht”.

Premier League në bisedime të avancuara për të nisur kampionatin
Barcelona thyen heshtjen, vendos për Griezmann
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration