Batistuta tregon pse refuzoi Real Madridin dhe Manchester United
Sport

Batistuta tregon pse refuzoi Real Madridin dhe Manchester United

26.Feb.2019 16:59
0

Legjenda e Fiorentinës, Gabriel Batistuta, ka treguar përse e kishte refuzuar RealMadridin, Milanin dhe Manchester Unitedin gjatë karrierës së tij.

“Kur isha në Fiorentinë, klube si Real Madridi, Manchester Unitedi dhe Milani më kërkonin mua, por përfundimisht unë parapëlqeva jetën e qetë në Firencë”, tha 50-vjeçari.

“Unë nuk kam fituar pothuajse asgjë në karrierën time, por unë e konsideroj veten fitues. Jam i tillë sepse u sigurova që Fiorentina të garonte me ekipe të mëdha”, shtoi ai.

“Po të shkoja në Real Madrid, do të fitoja shumë trofe dhe do të shënoja më shumë se 200 gola, ama do të mërzitesha. E njëjta vlen edhe për Milanin”, deklaroi ai. 

Në Serbi 5 785 raste fruthi, 15 raste vdekje
Dritëro Agolli dy fjalë përgruan
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration