Bashkë-themeluesi i Apple i shqetësuar që Apple nuk ka një telefon të palosshëm
Shkencë dhe teknologji

Bashkë-themeluesi i Apple i shqetësuar që Apple nuk ka një telefon të palosshëm

28.Feb.2019 17:34
0

Telefonat e palosshëm ishin në fokus gjatë Kongresit Botëror të Telefonave 2019, por përkundër të gjitha njoftimeve në dhe rreth shfaqjes, ekziston një kompani që ne të gjithë e  presim: Apple.

Apple thuhet se po shqyrton një pajisje të palosshme. Këto thashetheme u nisën pasi Apple paraqiti disa patenta për telefonat e palosshëm, por shumë patenta nuk bëhen realitet dhe ende nuk mund të dihet nëse Apple do të lansoj një telefon të palosshëm.

 Bashkëthemeluesi i Apple, Steve Wozniak, ka folur në lidhje me çështjen, në një intervistë televizive me Bloomberg: “Apple ka qenë një lider për një kohë të gjatë në disa fusha si Touch ID, ID-në e fytyrës dhe pagesat me telefon. Ata nuk janë lider në fusha si telefoni i palosshëm “.

Wozniak shtoi: “Dhe kjo më shqetëson, sepse me të vërtetë dua një telefon të palosshëm”. 

Shqipëria “30 vjeç”
Arrat dhe bajamet ilaçi për diabetikët
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration