Bardhi: Si fëmijë shikoja Ronaldon duke ekzekutuar gjuajtjet e lira
Sport

Bardhi: Si fëmijë shikoja Ronaldon duke ekzekutuar gjuajtjet e lira

20.Oct.2018 08:18
0

Mesfushori i talentuar i Levantes, Enis Bardhi nesër do të luajë ndaj Real Madridi në Santiago Bernabeu.

Ai është optimistë për sfidën e nesërme, derisa në një intervistë për AS ai tregon se kishte shikuar Ronaldon për të përmirësuar gjuajtjet e lira, transmeton Koha.net.

Mesfushori shqiptar është njëri ndër më të mirët në La Liga në ekzekutimin e gjuajtjeve të lira.

“Gjithmonë them se kur stërviteni çdo ditë do të përmirësoheni. Këtë po e bëj, stërvitje, përmirësim. Ky është çelësi për të shënuar gola. Si fëmijë gjithmonë para stërvitjes bëja dhjetë gjuajtje të lira. Si fëmijë gjithmonë kam shikuar Cristiano Ronaldon kur ishte tek Unitedi. Mendoj se goditja ime është më e mirë sepse gjithmonë shkon në gol. Kjo është gjithmonë ajo që kërkoj, dhe më pas portieri e ka të vështirë”, shprehet Bardhi për AS.

Deputetët e Maqedonisë votuan ndryshimin e emrit të shtetit (FOTO/VIDEO)
Shqiptari ia pret kokën gjyshes gjatë faljes, krimi makabër që tronditi opinionin zviceran
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration