Barça me kontratë të përjetshme për Messin
Sport

Barça me kontratë të përjetshme për Messin

10.Sep.2019 08:12
0

Pas spekulimeve se Lionel Messi mund të largohet si futbollist i lirë nga Barcelona, e përditshmja spanjolle "Mundo Deportivo" ka shkruar të hënën se drejtuesit e klubit kanë bërë gati një kontratë të përjetshme për yllin argjentinas. 

Messi ka kontratë aktuale me Barcelonën deri në vitin 2021, por ka një klauzolë të përfshirë që i mundëson të largohet si lojtar i lirë në fund të këtij edicioni, transmeton Koha Ditore.

"Barcelona do t'i kundërpërgjigjet spekulimeve për largimin e Messit si lojtar i lirë, me një kontratë të përjetshme që tashmë e ka bërë gati", ka shkruar e përdtishmja spanjolle.

Messi 32-vjeçar, me ekipin e parë të Barçës ka debutuar në vitin 2004 dhe deri më tani ka shënuar 419 gola në 452 ndeshje në të gjitha garat.

Mbretëresha miraton ligjin që ndalon Brexitin pa marrëveshje
35 aforizma nga Rumiu: "Ngri fjalët e tua, jo zërin tënd"...
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration