Barazim spektakolar në “Signal Iduna Park”, Leipzigu mbetet i pari
Sport

Barazim spektakolar në “Signal Iduna Park”, Leipzigu mbetet i pari

18.Dec.2019 08:48
0

Leipzigu ruan kryesimin e Bundesligës pasi barazoi 3-3 në “Sigal Iduna Park”, pikërisht ndaj Borussias së Dortmundit, që i kërcënonte pozicionin si lider i elitës së futbollit gjerman.

Edhe verdhezinjtë e mbyllën pjesën e parë në epërsi të dyfishtë me gola të Weigl dhe Brandt, nuk mundën ta administronin avantazhin, duke u ndëshkuar me dy gola të Werner. Sërish Dortmundi iu afrua fitores me golin e 3-2 të shënuar nga Sancho, por reagimi i Leipzigut erdhi në minutën e 78-të me finalizimin e Patrik Schic.

Leipzigu mbetet në krye të Bundesligës me 34 pikë, 3 më pak se Borussia e Monchengladbachut, ndërsa Dortmundi mban gjithashtu të njëjtin pozicion që kishte, pra vendin e tretë.

Në takimet e tjera Augsburgu mposhti 3-0 Dusseldorfin, ndërsa Hoffenheimi iu imponua 0-2 Union Berlinit.

Ahmeti: Këtë vit kemi 1325 famlije që kanë marrë asistencë sociale  
Tri lloje kafjalli të cilat duhet t’i shmangni
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration