“Banda e shqiptarëve” vjedh 2 shkolla në Xhenova, 7 të arrestuar
Rajoni dhe Politika

“Banda e shqiptarëve” vjedh 2 shkolla në Xhenova, 7 të arrestuar

24.Aug.2019 10:58
0

“Banda e shqiptarëve” kanë shenjestruar shkollat në Itali.

Mediat italiane shkruajnë për një ngjarje të pazakontë të ndodhur në Xhenova, ku një grup “kriminal adoleshentësh shqiptarë” kanë vjedhur në 2 shkolla kompjutera dhe të tjera materiale me vlera të konsiderueshme.

Policia italiane gjeti të rinjtë shqiptarë duke fjetur nëpër dhoma me materialet e shkollës që i kishin vjedhur. Ata kishin pak kohë që kishin kryer dy grabitjet. Kjo ishte arsye pse policia e shtetit fqinj prangosi 7 adoleshentët shqiptarë nën akuzën e vjedhjes së kompjuterëve të shkollës.

Ndërron mendje agjenti i Hysajt: Është i vendosur të qëndroj te Napoli
Kloppi kërkon nga lojtarët që të jenë të uritur për titull
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration