Banania nuk preferohet për mëngjes
Trupi dhe shëndeti

Banania nuk preferohet për mëngjes

02.Nov.2018 09:27
0

Nëse hani banane në mëngjes, së shpejti do të ndiheni të uritur.

Në rast se konsumohen për mëngjes, bananet do të shërbejnë si një burim energjie afatshkurtër, pas së cilës së shpejti do të ndiheni të uritur dhe të lodhur.

Kjo është arsyeja pse ju duhet të keni një vakt që djeg yndyrën për mëngjesin tuaj dhe kjo do t’u japë energji të mjaftueshme për të gjitha përpjekjet që ju presin gjatë ditës.

Nëse pëlqeni bananet dhe doni t’i hani në mëngjes, konsumoni ato në kombinim me përbërës të tjerë që janë më të pasur në ushqim dhe më të vlefshëm për trupin.

Shkenca: Gratë që pijnë janë më inteligjente!
Tashmë mund të shpërndani këngët e identifikuara nga Shazam në Instagram Stories
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration