Bajern Mynihu fiton Bundesligën e shtatë radhazi
Sport

Bajern Mynihu fiton Bundesligën e shtatë radhazi

19.May.2019 00:29
0

Me golat e fundit të shënuar në “Bundesligë” nga dyshja mitike Riberi-Roben, “Bajern Mynihu” fitoi sot në ditën e fundit titullin e shtatë radhazi si kampion i Gjermanisë, në përfundim të një sezoni kaotik që mund ta mbyllë të shtunën e ardhshme duke fituar edhe kupën e Gjermanisë.

Fitorja e thellë kundër “Frankfurtit” (5-1) i mundësoi Arjen Robenit dhe Frank Riberisë, 35 dhe 36 vjeç, t’i thonë lamtumirë në mënyrën më të mirë “Bundesligës”.

“Bajerni” arriti të mbyllë kampionatin me dy pikë avantazh nga “Borusia Dortmund”, që fitoi 2-0 kundër “Mënçeglabah”./atsh/

Çaji i zi lufton diabetin
Saunders fiton pas 12 raundeve ndaj Shefat Isufit nga Lugina
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration