Audi lidh veturat me semaforët për të arritur gjithnjë dritën e gjelbër
Trupi dhe shëndeti

Audi lidh veturat me semaforët për të arritur gjithnjë dritën e gjelbër

17.May.2019 17:53
0

Prodhuesi gjerman i automjeteve, “Audi” kërkon të lidhë modelet e tij të reja me semaforët në qytetin jugor të Gjermanisë në Ingolstadt duke filluar nga muaji korrik.

Shërbimi i ndarjes së informacionit i mundëson shoferëve të përshtatin shpejtësinë e tyre për të arritur semaforin e radhës në dritë të gjelbër duke qëndruar brenda limiteve të shpejtësisë dhe duke u mundësuar shoferëve të kalojnë sa më shumë semaforë që të jetë e mundur.

Prodhuesi gjerman e ofron këtë shërbim prej dy vitesh në disa qytete amerikan si Las Vegas, Los Anxhelos dhe Uashington.

Audi lidh veturat me semaforët për të arritur gjithnjë dritën e gjelbër
Facebook konfirmon ndryshimet në platformë, do të shfaq postime më të rëndësishme për ju
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration