Arrihet marrëveshja në parim, Coutinho huazohet te Bayern Munich
Sport

Arrihet marrëveshja në parim, Coutinho huazohet te Bayern Munich

17.Aug.2019 07:42
0

Philippe Coutinho dhe Bayern Munich kanë arritur një marrëveshje që i mundëson lojtarit të Barcelonës të transferohet në Gjermani në formë huazimi këtë sezon ku Bayern do të ketë më pas mundësi ta blejë brazilianin. Drejtori i Barças, Guillermo Amor konfirmoi lajmin, dhe Valverde e la brazilianin jashtë formacionit në ndeshjen ndaj Athletic Bilbaos në San Mamés të premten në mbrëmje. 

Bayern ishte i interesuar që në fillimin e merkatos së transferimeve për Dembele për të mbuluar hendekun e lënë me largimin e Ribery dhe Robben, por Barcelona nuk pranoi ta shiste francezin me çmimin që klubi gjerman i ofronte, 70 milion euro.

Në pamundësi për të nënshkruar me Dembele ose Sane nga Manchester City, Bayern ktheu vëmendjen te Coutinho. Braziliani fiton afro 11 milion euro neto në sezon te Barcelona, ndërsa lojtari më i paguar te kampionët gjermanë është Lewandowski, i cili nuk fiton as 10 milionë auro. Coutinho ka pranuar një reduktim të pagës në mënyrë që të mund të luajë me bavarezët këtë sezon.

Ndodh në Serbi,gruaja paguan një burrë që t’i vrasë bashkëshortin
Kjo është tavolina e së ardhmes, do ju çoj direkt në vitin 2030 (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration