Arrihet marrëveshja, Jovic në Real Madrid
Sport

Arrihet marrëveshja, Jovic në Real Madrid

17.May.2019 00:18
0

Tashmë nuk ekziston më asnjë dyshim. Luka Jovic sezonin e ardhshëm do të mbajë veshur fanellën e Realit të Madridit.

Sipas asaj që raporton Sky Sport, drejtuesit e klubit merengues kanë arritur akordin me Eintracht Frankfurt dhe 21-vjeçari serb do të jetë goditja e parë e Los Blancos në merkato.

Edhe pse ka në gjirin e tij një lojtar si Karim Benzema që në këtë sezon ka shënuar në vazhdimësi, Reali përforcohet kështu me një tjetër qëndërsulmues me Pogba që nuk e ka më të sigurtë vendin në formacionin e skuadrës madrilene.

 

Jovic pritet të firmosë për 5 vite me Realin me një pagë prej 10 milionë eurosh në sezon, ndërkohë që kartoni i tij pritet t’i kushtojë plot 60 milionë euro presidentit Florentino Perez, 12 mln prej të cilave pritet të përfundojnë në arkën e Benficas që zotëron ende 20 përqind të kartonit të futbollistit.

Në këtë sezon serbi i talentuar ka shënuar 27 gola në 47 ndeshje në të gjitha kompeticionet.

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, 8 faktet që duhet ditur
Kosnett: SHBA-ja, në partneritet me BE-në, është e përfshirë në dialog
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration