Arrestohet redaktorja e “FOS Media”: Kishte shkruar se ROSU është e gatshme të intervenoi në Mal të Zi
Rajoni dhe Politika

Arrestohet redaktorja e “FOS Media”: Kishte shkruar se ROSU është e gatshme të intervenoi në Mal të Zi

06.Jan.2020 09:21
0

Është arrestuar redaktorja e portalit “Fos Media” në Mal të Zi, Andjela Djikanoviç.

Ajo është arrestuar nën dyshimin se ka përhapur panik me lajmin se 250 anëtarë të Policisë Speciale të Kosovës i janë vënë në dispozicion autoriteteve malazeze për intervenim, me rastin e Natës së Krishtlindjeve Ortodokse.

Policia e Malit të Zi e ka demantuar shkrimin e Djikanoviç.

Sipas tyre ajo ka “nxitur panik duke dhënë lajme të rreme”.

Poashtu është thënë se gjithçka në tekstin e këtij lajmi ishte gënjeshtër absolute dhe përpjekje për përhapjen e dezinformatave, që për qëllim kishte përhapjen e panikut, shkruan RTCG përcjellë Klan Kosova.

E konfirmua nga VV: Takimi i shumëpritur, Kurti shkon në zyre të Thaçit
Astrologu shqiptar: Tërmeti i 26 nëntorit është artificial, nuk erdhi nga Zoti
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration