Arrestohet në Shkodër 42-vjeçarja serbe që kërkohej nga INTERPOL-i
Rajoni dhe Politika

Arrestohet në Shkodër 42-vjeçarja serbe që kërkohej nga INTERPOL-i

07.Nov.2018 08:05
0
Një grua e shpallur në kërkim ndërkombëtar, është vënë në prangat e policisë kufitare në Muriqan, me qëllim ekstradimi.
 
 Olivera Pavloviq, 42 vjeçe, banuese në Vranjë, Serbi, u arrestua pasditen e kësaj të hëne.

Ndalimi i saj u bë pasi në dalje të Shqipërisë, ku u kap nga policia kufitare e Muriqanit, Shkodër, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, raporton Tch.

Ajo është shpallur në kërkim më 12 tetor nga Interpol Beogradi, pasi Gjykata e Vranjës, Serbi, në maj të vitit 2015, e ka dënuar me 3 vite burg, për veprën penale “Trafikim i qenieve njerëzore”.

Për veprime të mëtejshme në pritje të ekstradimit, materialet iu referuan Prokurorisë së Shkodrës.

Lugina kërkon përjashtimin e produkteve shqiptare nga taksimi prej 10 %.
Ambasadori francez në Beograd: Nuk kemi vija të kuqe për bisedimet Kosovë-Serbi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration