Argjentina e Uruguai dhurojnë spektakël, shënojnë “yjet”, por s’ka fitues
Sport

Argjentina e Uruguai dhurojnë spektakël, shënojnë “yjet”, por s’ka fitues

19.Nov.2019 08:50
0

Argjentina dhe Uruguai dhuruan spektakël në miqësoren e zhvilluar në “Bloomfield Stadium” të Tel-Avivit, Izrael, sfidë në të cilën luajtën titullarë dhe shënuan emra të tillë si Lionel Messi, Sergio Aguero, Luis Suarez dhe Edinson Cavani, me “yllin” e Barcelonës që u rikthye në përfaqësuesen bardhekaltër pas një mungesë të gjatë.

Gjithçka nisi keq për Argjentinën, që e pa veten në disavantazh në minutën e 34-t, falë bashkëpunimit mes Suarezit dhe Cavanit, me sulmuesin e PSG-së që realizoi nga një distancë e afërt. Pjesa e parë u mbyll 0-1, ndërsa 18 minuta pas startit të pjesës së dytë, Sergio Aguero, i i shërbyer nga Lionel Messi (goditje e lirë), barazoi me kokë 1-1.

Vetëm 5 minuta më vonë Suarez ndëshkoi për herë të dytë portierin Andrada, ndërsa golin e barazimit dhe të rezultatit përfundimtar 2-2 e shënoi Lionel Messi me 11-metërsh në minutën e dytë shtesë.

Tifozët izraelitë u dëfryen me një miqësore luksi, që për nga antagonizmi dhe spektakli i dhuruar në fushë i ngjante një përballjeje të kompeticioneve më të rëndësishme ndërkombëtare.

Propozimet franceze - Reformim apo fund i zgjerimit të BE?
Konsumoni ushqime të konservuara? Kujdes! Ja ndikimet në shëndet
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration