Ancelotti i bindur: Napoli do zbresë nga froni Juventusin
Sport

Ancelotti i bindur: Napoli do zbresë nga froni Juventusin

28.Feb.2019 16:30
0

Carlo Ancelotti është i bindur që Napoli që ai drejton do të zbresë nga froni Juventusin.

Ancelotti megjithatë ka pranuar se Juventusi këtë sezon ka zhvilluar një sezonspektakolar.

"Renditja nuk gënjen, Juventusi meriton mirënjohje. Ata janë mbi mesatare dhe ne jemi shumë mesatarë. I kemi luajtur disa ndeshje gabim, por jemi duke e kaluar një sezon të mirë", ka thënë Ancelotti.

"Juventusi do të vijë për t’i dhënë fund garës për titull, përmes karakteristikave të tyre: mbrojtjes së fortë, kundërsulmeve, shpirtit garues dhe shpejtësisë së Cristiano Ronaldos, i cili është shumë i motivuar dhe i përqendruar në punën e tij".

"Napoli ka mundësi dhe do të garojë me Juventusin. Përndryshe, unë nuk do të kisha ardhur këtu. Herët apo vonë, ne do të fitojmë. Jam i sigurt për këtë gjë".

7 masat e ashpra amerikane ndaj Kosovës nëse nuk hiqet taksa
Shqipëria “30 vjeç”
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration