Ambasadorja e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut uron shqiptarët për Ditën e Alfabetit
Rajoni dhe Politika

Ambasadorja e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut uron shqiptarët për Ditën e Alfabetit

23.Nov.2020 09:34
0

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë të mbështesin diversitetin kulturor dhe historik të Maqedonisë së Veriut, si bazë e fortë për progres të ri të vendit. Ky ishte urimi i ambasadores amerikane në Shkup, Kate Marie Brnes për ditën e Alfabetit Shqip.

Ajo në urimin e saj thotë se zhvillimet historike në vend duhet parë si element konstruktiv dhe jo burim i ndarjeve dhe mospajtimeve.

“Është e pamohueshme se unë dua të shoh Maqedoninë e Veriut duke arritur progres dhe jo vetëm të arrij interpretime të ndryshime historike, por edhe të ndërtohet një kohezion i përgjithshëm i cili historinë e bën një element konstruktiv në vend të një burimi për mospajtim. Gëzuar ditën e alfabetit, urime”, shprehet Kate Marie Byrnes, Ambasadore e SHBA-ve./Kohamk/

Qeveria e Serbisë ndryshon disa nga masat anti-COVID
Amerikanët e parë vaksinohen më 11 dhjetor kundër Covidit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration