Ambasadori amerikan në Serbi: Nënshkruesit ta zbatojnë Marrëveshjen e Washingtonit
Rajoni dhe Politika

Ambasadori amerikan në Serbi: Nënshkruesit ta zbatojnë Marrëveshjen e Washingtonit

11.Sep.2020 16:26
0

Ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godfrey, tha sot se Shtetet e Bashkuara inkurajojnë nënshkruesit e Marrëveshjes në Washington për ta zbatuar atë në mënyrën si e nënshkruan.

Godfrey tha në Kryqin e Kuq Serb, ku dhuroi gjak si pjesë e aksionit të organizuar me rastin e përkujtimit të 19-vjetorit të sulmit terrorist në SHBA se Korporata Ndërkombëtare Amerikane e Financave për Zhvillim (DFC) së shpejti do të shkojë në Serbi, e cila sipas tij do të ndihmojë Amerikën të përmbushë premtimet e saj, raporton “Tanjug”.

E rrallë: Zyrtari kosovar (nga Presheva) që merë 7 paga në muaj
Vendosi flamurin kuqezi, padi ndaj Ragmi Mustafit në Bujanoc
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration