Ambasadori amerikan në Beograd: Serbia duhet ta njohë Kosovën
Rajoni dhe Politika

Ambasadori amerikan në Beograd: Serbia duhet ta njohë Kosovën

19.Apr.2019 06:34
0
Kyle Scott ka theksuar se SHBA-të nuk kanë ndryshuar qëndrimin e tyre për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.
 

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Kyle Scott ka theksuar se SHBA-të nuk kanë ndryshuar qëndrimin e tyre për çështjen Kosovës.

Ai ka përmendur edhe letrën e presidentit Donald Trump që parasheh njohjet e ndërsjella mes palëve, raporton “Tv Prva”.

“A mund të presim presion të madh ndaj Serbisë për njohjen e Kosovës në muajt e ardhshëm dhe a është e vërtetë se SHBA-të janë tërhequr nga një kompromis?”, ishte pyetja e gazetarit.

“Jo dhe jo”, u përgjigj Scott, transmeton Titulli.com.

“Ne shohim një zgjidhje të përgjithshme për këto pyetje, do të duhej të përfshinte njohjet e ndërsjella. Kjo ka qenë e theksuar edhe në letrën e presidentit Trump andaj nuk ka asgjë të re në lidhje me këtë”, shtoi ai.

“Ne presim që palët të kthehen prapa dhe t’I kthehen dialogut, kjo varet nga ju”, përfundoi Scott. 

“Nëntor i ftohtë” pas çmimit në Gjermani, niset për në Austri
Frankfurti shkruan historinë, Çelsi dhe Arsenali nuk falin/ Video
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration