Ambasadori amerikan në Beograd: Qasja e Grenellit ndryshoi mënyrën sesi BE-ja merret me Ballkanin Perëndimor
Rajoni dhe Politika

Ambasadori amerikan në Beograd: Qasja e Grenellit ndryshoi mënyrën sesi BE-ja merret me Ballkanin Perëndimor

18.Nov.2020 09:39
0

Administratës  duhet të njihet për vrullin pozitiv në marrëdhëniet bilaterale midis Shteteve të Bashkuara dhe Serbisë, sepse i kushtoi shumë vëmendje, energji dhe burime marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë. 

Kështu tha ambasadori amerikan në Beograd, Anthony .

“Edhe kritikët më të mëdhenj të Richard Grenellin bien dakord që qasja e tij ndaj rritjes së dinamizmit ka ndryshuar gjithashtu mënyrën se si BE-ja është marrë me Ballkanin Perëndimor” tha Godfrey në Javën e NATO-s të Beogradit, raporton Tanjug, transmeton Klan .

Gjykata në Serbi nuk është informuar për varrezën masive afër Rashkës
Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon nisjen e gjykimit në qershor të vitit 2022
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration