Ambasada amerikane në Gjermani e quan historike marrëveshjen Kosovë Serbi
Rajoni dhe Politika

Ambasada amerikane në Gjermani e quan historike marrëveshjen Kosovë Serbi

14.Feb.2020 12:55
0

Ambasada amerikane në Gjermani e ka quajtur marrëveshjen për hekurudha, lidhje ajrore dhe autostrada ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, një progres historik drejt zhvillimit ekonomik.

Ambasada e SHBA-së në Gjermani thotë se kjo marrëveshje do të lehtësoj qarkullimin e njerëzve dhe mallrave ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, transmeton Koha.net.

“Presidenti Vuçiq dhe Presidenti Thaçi i janë bashkuar ambasadorit Grenell për të bërë progres historik në zhvillimin ekonomik. 

Marrëveshja për lidhje ajrore, hekurudha, dhe autostrada do të lehtësoj qarkullimin e njerëzve dhe mallrave ndërmjet Serbisë dhe Kosovës”, ka shkruar Ambasada në llogarinë e tyre zyrtare në Twitter.

 

Nënshkruhet marrëveshja për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Kosovës dhe Serbisë (video)
Takim i vështirë në Munih: Përplasja Kurti-Vuçiq
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration