Alpinistja shqiptare ngjitet në majën më të lartë të Amerikës
Atraktive

Alpinistja shqiptare ngjitet në majën më të lartë të Amerikës

06.Feb.2019 07:23
0

ARGJENTINË

Alpinistja shqiptare, Jelena Peshkatari është ngjitur me sukses në Aconcagua, maja e Andeve në Argjentinë me lartësi 6962 metra. 

Përmes një posti në rrjetin social “Instagram” ajo është shprehur e lumtur për këtë eksperiencë, ndërsa kishte edhe një mesazh për gratë dhe vajzat shqiptare.

“Jam shumë e lumtur për këtë arritje dhe përvojë. Po shpresoj nga zemra që më shumë gra shqiptare të ngjisin majet më të larta në botë dhe të jenë pjesë e ekspeditave bjeshkatare dhe alpiniste në të ardhmen”, ka shkruar ajo.
SHBA sërish i kërkon Kosovës ta pezullojë taksën
Thaçi: Korrigjimi i kufijve do të jetë pjesë e marrëveshjes Kosovë-Serbi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration