Aloe Vera është ilaç për shumë gjëra
Trupi dhe shëndeti

Aloe Vera është ilaç për shumë gjëra

16.Feb.2019 16:18
0

Bima e aloe vera është një ndër bimët më të shëndetshme në planet.

 

Ajo rritet me bollëk në klimat tropikale dhe është përdorur për shekuj si një bimë medicinale, njofton Klan Kosova.

Lëngu i aloe vera është një lëng i trashë i përfituar nga bima. Është e njohur zakonisht për të trajtuar djegien nga dielli.

Por edhe pirja e këtij lëngu ju ofron një numër përfitimesh të tjera shëndetësore.

Lëngu përfitohetnga bluarja e tërë e fletës së aloe verës dhe duke e pastruar dhe filtruar lëngun në disa mënyrë.

Më poshtë po ju paraqesim përfitimet shëndetësore që ofron ky lëng:

Hidraton

Ju mban të shëndetshëm

Ndihmon në kapsllëk

Për lëkurë të pastër

Ndihmon në qetësim

Ndihmon sistemin e tretjes

Përdoret shumë për mirëmbajtjen e flokëve dhe lëkurës.

 
Gjumi ndihmon kundër infeksionit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration