Allegri: “Ronaldo i dëshiron të gjitha, por i kemi edhe Pjanicin e Dybalan”
Sport

Allegri: “Ronaldo i dëshiron të gjitha, por i kemi edhe Pjanicin e Dybalan”

02.Nov.2018 17:31
0

Cristiano Ronaldo ka marrë pothuajse të gjitha gjuajtjet e lira këtë edicion, dhe nuk është që ia ka dalë edhe mirë, dhe për këtë Massimiliano Allegri ka folur edhe me ishin e Real Madridit.

Miralem Pjanic dhe Paulo Dybala ishin futbollistët që para ardhjes së Ronaldos i gjuanin gjuajtjet e lira dhe duket se së shpejti do të vazhdojnë ta bëjnë këtë edhe me Ronaldon në fushë.

Në të majtë, Ronaldo do të jetë i paprekshëm, në të djathtë Dybala tani e tutje s’do të ketë konkurrencë kurse në qendër dhe më afër portës, Pjanic dhe Paulo do të gjuajnë gjithashtu.

“Nga distanca, është e lehtë për Ronaldon të gjuajë, ndërsa më afër Paulo Dybala dhe Miralem Pjanic janë më të rrezikshëm”, tha Allegri.

“Në të majtë, Ronaldo është më i rrezikshëm se dy të tjerët (Dybala dhe Pjanic)”.

“Ai i dëshiron të gjitha, por gjithashtu është i zgjuar dhe e di se edhe Dybala e Pjanic i godasin mirë, kështu që i kemi ndarë ato në këtë mënyrë”. /Insporti.com/

Mësimi i shqipes fëmijëve të emigrantëve në Greqi
Pas Rrugës së Kombit, edhe autostrada Durrës-Tiranë me pagesë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration