Akademiku Apollon Baçe: Si u përdhunua nëna kosovare 93-vjeçe në sy të fëmijëve
Rajoni dhe Politika

Akademiku Apollon Baçe: Si u përdhunua nëna kosovare 93-vjeçe në sy të fëmijëve

24.Dec.2019 10:38
0

Akademiku shqiptar, Apollon Baçe, ndau në studion e “360 Gradë” rrëfimin e një të moshuare nga Kosova që ia kishte rrëfyer gjatë kohës së luftës në Kosovë, si dëshmi e masakrave dhe krimeve të kryera nga regjimi serb ndaj popullsisë shqiptare.

Apollon Baçe: Kam takuar një grua kur isha atje 93-vjeçe dhe më ka thënë se më kanë përdhunuar serbët në sy të fëmijëve. Ka përfunduar e lënduar fizikisht. Është shumë makabër dhe habia e saj ishte: Pse mua kur kishte vajza 18 vjeçe? Qëllimi është poshtërimi. Urrejtja lind nga propaganda, ministër i propagandës ka qenë Vuçiq.

Pajaziti: Viti 2019, ishte një qeverisje e dështimit dhe e skandaleve në komunën e Bujanocit?
Shqiptari i mirë i Serbisë që dëgjon muzikën e Bregoviqit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration