Ajax nënshkruan me pasuesin e de Ligt, kushton 17 mln euro!
Sport

Ajax nënshkruan me pasuesin e de Ligt, kushton 17 mln euro!

19.Jul.2019 22:52
0

Ajax ka lëvizur menjëherë në merkato, pak ditë pasi Matthijs de Ligt mbërriti në Torino, për t’u bërë lojtar i Juventusit, klubi holandez njoftoi akordin me Club America, për të marrë kartonin e mbrojtësit Edson Alvarez

 
Embedded video 

Alvarez është 21 vjeç dhe do të rmosë kontratë deri në vitin 2024 me klubin holandez, teksa Ajax pagoi 17 milionë euro për të marrë shërbimet e tij. Sezonin e tij të fundit në kampionatin meksikan, Alvarez ka qenë titullar i padiskutueshëm, duke u aktivizuar në 34 ndeshje, me plot 2699 minuta në këmbë dhe 3 gola të shënuar.

 
 
 
PSG pranon ofertën e Barçës, Neymar pranë rikthimit në “Camp Nou
Manchester United, ofertë €69-milionëshe për bomberin e Premier League
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration